Kontakt

Rybářský naviják OKUMA LB 60 Longbow

 

Rybářský naviják OKUMA LB 60 Longbow

 

 

Modelová řada Longbow od firmy OKUMA  se stala jednou z nejprodávanějších na celosvětovém trhu. Na českém trhu jich bylo prodáno již přes třicet tisíc kusů.

Tato série je osazena šesti nerezovými kuličkovými ložisky. Činnost hlavní brzdy zajišťuje přední velice přesná brzda. Zadní, která má mimořádnou citlivost, se stará o nastavení volnoběhu. Řada rybářů chytá candáty bez odklopeného překlápěče na nejjemnější chod volnoběžné brzdy.  Cívka je kovová kónického typu pro daleké hody a navíc obsahuje i jednu náhradní - grafitovou. Sběrný štítek zabraňuje nečistotám na stáčeném vlasci, aby pronikaly a následně poškozovaly ložisko rolny a tím docházelo k jeho oxidaci. Mikroložisko – Instant Anti-reverse umožní okamžité zastavení zpětného chodu. Výhodou navijáku je rychlosklopná klička s dřevěným držátkem a robustní konstrukce, která zajišťuje stabilitu navijáku při lovu v extrémních podmínkách.

Naviják je určen k lovu na položenou, někteří rybáři si jej oblíbili i pro rybolovnou techniku feeder. Je vhodný pro lov kaprů a dalších kaprovitých ryb, větší i pro lov dravců.

 

Základ dobrého a úspěšného rybaření je v kvalitním navijáku. Jedná se o naviják za „tisícovku“, ale má parametry a vybavení podstatně dražších navijáků. V tomto roce jsou nyní k dostání ještě za lepších cenových podmínek, protože navijáky OKUMA mají bezkonkurenční poměr ceny a kvality. Tuto sérii Vám po dobrých zkušenostech můžeme jenom doporučit.